Városi családi keresztút - beszámoló

2018. 03. 25. | | 2018. 03. 27.

Virágvasárnapi családos keresztút Székesfehérváron

2018.03.25. - Idén is a székesfehérvári Szent Kristóf templomban jártak közösen keresztutat a fehérvári családok a Szent Imre Általános Iskola és Óvoda szervezésében. A stációkat gyerekszereplők jelenítették meg, a családok keresztútjának elmélkedéseit a szülők olvasták fel. Spányi Antal püspököt Tóth Tamás plébánost és a résztvevő szülőket, gyermekeket Ugrits Tamás pasztorális helynök, iskolabiztos köszöntötte.

A keresztút egyes állomásait a megyés főpásztor vezette. Az óvónők kérésére a szülők a családok életéről szóló elmélkedésekkel kísérték Krisztust a fájdalmak útján, mialatt a gyermekek Jézus szenvedéstörténetének szereplőit jelenítették meg szavak nélkül, pantomimszerűen. Krisztus követése, az elfogadás, az alázat, egymás megértése, a megbocsátó és irgalmas, valamint az önzetlen, tevékeny, leleményes és mérlegelés nélküli szeretet voltak az állomások témái. Imádkoztak a szülők a gyógyító könnyek adományáért, azért, hogy a családok a legreménytelenebb helyzetből is kiutat találjanak és reményt adjon számukra a feltámadásba vetett hitük.

Az egyes stációkat gitáros énekekkel kísérte Virág György Barnabás együttesével. A családok keresztútja Spányi Antal megyéspüspök imájával és áldásával fejeződött be.

Berta Kata:
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor