XIV. Egyházmegyei Látónap

2019. 09. 07. | 2018. 12. 15.

előadás

2019. szeptember 7. - Szombaton délelőtt tartják a 14. alkalommal az ún. Látónapot, a Székesfehérvári Egyházmegye hitéletének megújítására szervezett éves konferenciát, amely a papság és a világi hívek együttműködését szolgálja.

A találkozó délelőtt 10 órakor kezdődik koncelebrált szentmisével, majd szentmise után a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban folytatódik előadásokkal és fórummal. Az előadás után közös agapéra várják a résztvevőket.

A téma: Michael White-Tom Corcoran: Újraépítve című könyve alapvető gondolatainak megbeszélése.

1.) Plébániáink állapota
(azonosságok és különbözőségek ahhoz képest, amit olvastunk)

2.) Korábbi próbálkozásaink
(kudarcaink és sikereink annak fényében, amit olvastunk)

3.) Fogyasztók, Tanítványok, Elvesz(t)ettek a plébániákon.
(kik között, kikkel, kiknek építjük újra a plébániát)

Az előadások után csoportos megbeszélésben lesz lehetőség a témák elmélyítésére. A csoportos beszélgetések után agapéval zárul a találkozó.

A találkozóra csak azokat várjuk a plébániákról, akik ezt a könyvet elolvasták, és témák szerinti csoportokban szívesen megosztanák gondolataikat. Aki nem tudja, hogyan juthat a könyvhöz, kérjük, a plébánosoktól érdeklődjön!