Kaszap István boldoggáavatási ügye

2009. 01. 06.

A hívek pozitív visszajelzése és kérése alapján egyházmegyénk folytatni szeretné közös imádságát Kaszap István boldoggá avatásáért.

A tavalyi évhez hasonlóan a vasárnapi szentmiséken a hívek könyörgései közt a következő fohász hangzik el:

„Kérünk Istenünk, ajándékozz a mai ifjúság számára új példaképet Kaszap István személyében; add, hogy mihamarabb a magyar boldogok sorában tisztelhessük őt!”

Kérjük a Paptestvéreket, a hitoktatókat és ifjúságunk vezetőit, tegyenek meg mindent, hogy a fiatalok – különösen a cserkész ifjúság – megismerje Kaszap István életét, lelki gazdagságát, akiben igazi keresztény példaképet láthatnak.

Spányi Antal

Kaszap Istvánt érintő híreink összefoglalója a Kaszap István oldalon megtalálható.