Kortárs Művészeti Gyűjtemény eseménye - beszámoló

2013. 09. 21. | | frissítve 2013. 09. 24.

Egy élményekben gazdag délutánt töltöttek el azok, akik szeptember 21-én megtöltötték a Szent István Művelődési Ház nagy termét.

A Szakrális Művészeti Hetek keretében, Jovián György Munkácsy díjas festőművész kiállítása állt, a Székesfehérvári Egyházmegye, Kortárs Művészeti Gyűjteményének, harmadik ünnepi rendezvényének középpontjában.

Spányi Antal megyés püspök köszöntőjében, beszélt az egyház és a művészek kapcsolatának jelentőségéről. Bejelentette, hogy a gyűjtemény, Rabóczky Judit: A Giotto angyalai című, hét darabból álló művével gyarapodott, ami a budakeszi Prohászka Ottokár Gimnáziumba került elhelyezésre. Kiemelte az idén kiállító Jovián György művészetének humánumát.

A beszéd után egy rövidfilm került bemutatásra a Giottó angyalai szobrok átadásáról.

Ezután Szemadám György Munkácsy díjas festőművész, a Magyar Művészeti Akadémia képzőművészeti tagozatának elnöke olvasta fel, Jovián György 60. születésnapjára írt gondolatainak szerkesztett változatát.

A délután igazi meglepetése a húsz éves, Berlinben tanuló csellista, Szabó Ildikó fantasztikus játéka volt. Az eddig 15 nemzetközi versenyen díjazott (!) művész, először Domenico Gabrielli barokk zeneszerző művével, majd Ligeti György csellóra írt szonátájával nyűgözte le a hallgatóságot.

A program végén Reha György a gyűjtemény gondnoka meghívta a jelenlévőket egy pohár italra, majd megtekintették Jovián György jól sikerült kiállítását, ahol régebbi és új képei is láthatók.

Fényképeket készítette dr. Berta Gábor
Videó: Somogyi Tamás és BPK

Meghívó és plaktát

Meghívó:   1309jovian.pdf (200 kB)