Közös imádság nemzetünkért

2006. 10. 08. |

Közös imádság nemzetünkért

Magyarok Nagyasszonya ünnepének estéjén a Székesegyházba, közös imádságra hívta Spányi Antal megyés püspök a híveket és minden jószándékú embert.

A magyar népért mondott engesztelő litánia után, a Szentlélek segítségét és a hit ajándékát kérte a társadalom minden tagjának. A püspök a Bazilikát teljesen megtöltő hívekkel együtt elimádkozta a Magyar Katolikus Püspöki Kar által a nemzeti imaévre meghirdetett imát és végül fohászokat a Magyarok Nagyasszonyához, külön kérve Őt Magyarország jelenéért, a közélet szereplőiért és minden magyarért.

Ezt követően a hívek körmenetben, gyertyákkal a kezükben vonultak a főtérre, a Szent Imre templom oldalánál található kereszthez, ahol imádsággal fejezték ki hitüket és hűségüket Krisztushoz.

Isten, áldd meg a magyart!

BPK
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor