Múzeumok éjszakája

2014. 06. 21. | | frissítve 2014. 06. 11.

Június 21-én, szombaton a „Múzeumok Éjszakája” rendezvény napján, Székesfehérváron 17 intézmény húsz helyszínen várja az érdeklődőket. Az Egyházmegyei Múzeumban délután 5 órakor kezdődnek a programok. A kiállításokat éjfélig látogathatják az érdeklődők, és ismét gyermek-foglalkozásokkal, borkóstolóval és koncerttel várják a vendégeket.

Programok:

17 órától Lovas szentek és fénylő papírlovak
18 órától 19 óráig borkóstoló a pákozdi Lics Pincészet boraiból
20 órától Pátkai Rozina Quartet koncertje a múzeum belső udvarán
22 órától LEONARDO JAM - zenés-táncos koncert
19, 21 és 23 órakor rendhagyó tárlatvezetések A szentek titka című kiállításban.

Programok részletes letöltése:  1406muzeumokejszakaja_program.pdf (60 kB)

Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum

A Szent István Művelődési Ház programjai a Múzeumok Éjszakájához kapcsolódóan
Június 21. (szombat)

15 óra
Kreatív alkotókör:
Ló készítése többféleképpen, varrás, hajtogatás, rajzolás, vágás technikák alkalmazásával

17 óra
Szent Korona Galéria - Tárlatvezetés
Konthur Mária Erdély magyar népviseletei című kiállításán

Konthur Mária Marosvásárhelyen töltötte a gyermekkorát, majd Németországba települt. Több mint negyven éve gyűjti elsősorban a Kárpát-medencei népek viseletét és más textíliákat. Konthur Mária gyűjtése nemcsak gyönyörködtet, példát is állít elénk: a múlt őrzése, megismerése számunkra is épp olyan fontos, mint az erdélyieknek.

Az ide vonatkozó képek megtekinthetőek a hír után.

19 óra
Díszudvar
A Szent István Művelődési Ház és a Székesfehérvári Horvát Nemzetiségi Önkormányzat szervezésében a Kolo együttes koncertje
A magyarországi délszláv népek, a szerbek, horvátok és szlovének népzenéje
A koncert után táncház!

A KOLO együttes 1976-ban alakult. Létének célja elsősorban a magyarországi délszláv népek, a szerbek, a horvátok és a szlovének népzenei hagyományainak gyűjtése, feldolgozása és színpadra állítása.  Az együttes emellett természetesen foglalkozik az anyaország, a volt Jugoszlávia népeinek zenéivel is.

A kezdettől aktív és állandó résztvevője a hazai táncházmozgalomnak, külföldi útjai során pedig a volt Jugoszláviában sokszor, ezen kívül Ausztriában, Franciaországban, Spanyolországban, Portugáliában, Szlovákiában, Törökországban és Szicíliában öregbítette a délszláv népzene jó hírét.

Ízelítő a zenéjükből:

Nagy István