Országszerte nagy népszerűségnek örvend a székesfehérvári múzeumlátogatási pályázat - beszámoló

2019. 10. 11. | | 2019. 10. 17.

2019. október 11. - A Székesfehérvári Egyházmegye, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Székesfehérváron megrendezett Múzeumok Éjszakája programsorozatot szervező intézmények idén is összefogtak a hátrányos helyzetű diákok múzeumlátogatása érdekében. 2019. június 22-én, a Múzeumok éjszakáján gyűjtött adományokból az ország 15 településéről közel 650 hátrányos helyzetű tanuló kulturális kikapcsolódását biztosították Fejér megyében.

Székesfehérvár gazdag történelmi múltját a város kulturális intézményei által kínált ingyenes múzeumpedagógiai foglalkozások segítségével fedezhetik fel a fiatalok. A múzeumlátogatási pályázat egyik nyerteseként a Kertai Általános Iskola 26 tanulója 2019. október 11-én látogathatott el Székesfehérvárra. A Vörösmarty Mihály Könyvtár és a Szent István Király Múzeum segítségével egész napos kiránduláson vehettek részt. Haraszti Zsigmond, a Szent István Király Múzeum múzeumpedagógusa az egykori Koronázó Bazilika, ma Romkertnél, államalapító királyunk, Szent István korát idézte meg a fiataloknak. A foglalkozás végén a korabeli ruhák és kellékek segítségével maguk is átélhették a középkor jeles eseményeit.