Püspöki látogatás autista foglalkozásokon - beszámoló

2009. 12. 08. |

érdeklődés

Kedden reggel Tácon, Spányi Antal püspök látogatást tett az általános iskolában, és részt vett az autista gyermekek foglalkozásán. Délután a Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány szervezésében a püspök meglátogatta a székesfehérvári Havranek utcai autista foglalkoztatót.

Az autizmus 67 millió embert érint világszerte. Magyarországon ez a szám az európai gyakorisági adatok szerint 60 ezerre tehető, azonban a kutatások szerint exponenciálisan nő. A székesfehérvári székhelyű Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány az Autizmus Spektrum Zavarral élő embereket és családjaikat segíti szolgáltatásokkal, szakmai tanácsadással, ismeretterjesztéssel és szakszerű ellátással.

Az egyház különleges szeretettel fordul az elesettek, és beteg emberek felé, így  a Püspökség több éve támogatja a Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítványt.

Fényképeket készítette: Temesvári Márta