Rózsafüzérek megszentelése - beszámoló

2011. 10. 06. |

Október 7-én ünnepeltük Szűz Máriát, mint a Rózsafüzér Királynőjét. Előtte való nap, csütörtökön délután a Barátok Boltjában megáldotta a rózsafüzéreket Ugrits Tamás püspöki irodaigazgató. Ezzel a gesztussal szeretné felhívni a figyelmet, arra hogy a rózsafüzér elmélkedő imádságra való. Miközben a tizedeket imádkozzuk Jézus életének valamilyen eseményéről, elmélkedünk.

Fontos észrevennünk, hogy mindennapi tevékenykedésünk közepette sem feledkezhetünk meg arról, hogy Jézusra tekintsünk. Ebben nagy segítségünkre van a rózsafüzér, hisz mondhatjuk várakozás közben, szentmise előtt a templomban, vagy éppen olyan munka közben, ami nem igényel különösebb odafigyelést.

Az irodaigazgató elmondta, hogy a jövőben szeretné rendszeressé tenni a rózsafüzérek megáldását, hogy azok számára, akik imádságra használják, valóban a kegyelem közvetítője legyen ez a kegytárgy. Ezért minden hónap első csütörtökén 15 órakor Ugrits Tamás atya jelen lesz a Barátok boltjában, megáldja a boltban lévő és a hívek által hozott rózsafüzéreket.

Videó: Somogyi Tamás és BPK

Új játszótérrel és pihenőparkkal gazdagodott a székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola és Óvoda udvara. A megújult játszóteret ünnepség keretében Spányi Antal megyéspüspök áldotta meg.