Segítség nem csak karácsonykor - beszámoló

2006. 11. 13. |

A kislángi család hálás szívvel vette át Spányi Antal fehérvári püspöktől az egyházmegye pénzadományát. Amint a híradásokból ismeretes november 7-én éjjel kigyulladt egy családi ház Fejér megyében Kislángon. A Székesfehérvári Egyházmegye Mezőföldi espereskerületéhez tartozó faluban, Tóth Teréz polgármester asszony és Dózsa István esperes sietett azonnal a rászuló család megsegítésére. A felújítás alatt álló, közel 100 éves parasztház konyhája kigyulladt, s a lángok átterjedtek az egész házra. Az épületben egy a kislángiak által is megbecsült háromgyermekes család lakott, akiket sürgősen átköltöztettek a kislángi plébániára.

A nehéz helyzetben levő család megsegítésére a Székesfehérvári Egyházmegye az Alba Caritas Hungarica Alapítványon (8000 Székesfehérvár, Lövölde u. 28/a., Tel.: (22) 506-828) keresztül bankszámlaszámot nyitott. Az alapítvány kiemelten közhasznú szervezetként működik, ezért adólevonásra jogosító igazolást ki tudnak állítani. Az adományokat 11736116-20151115 számon lehet felajánlani, amelynek közleményében a következőt kérik feltüntetni: „Kislángi tűzkár”. A család az összegyűlt pénzt házuk újjáépítésére szeretné felhasználni.

Fényképeket készítette Ugrits Tamás