Pásztorbot; Baculum Albensae

A művész neve: Barth Ferenc tervező, Kittinger Kálmán ötvös
Datálás: 1952.
Anyag: Réz, csont, üvegkő, brill.
Méret: FejH.: 46 cm., FejÁtm.: 13 cm., TagH.: 62 ill. 67 cm., Dob.: 75 x 27
x 6 cm.
Leírás: Ezüstözött réz, csont, üvegkövek. A botfej nyelén 5 csontgyűrű között sodrott-ezüstözött vastag drótgyűrű váltakozik. E felett hengeres nódusz, rajta fémgyöngyök között 4 négyszög alakú piros üvegkő. Újabb drótgyűrű felett négyszögalakú lemezen öntött levelek, majd a négyzet keresztmetszetű (patkó alakú - MG) botfej, amely hosszúkás, csepp alakú formában, másik oldalt kissé kihajló véggel készült. A hosszú ágak 3 oldalán az egyházmegye espereskerületeinek védőszentjei és más zentek négyzetalakú lemezeken.1. oldal, balra: "S.CAR.BORR.EP. - S.VINC.IN.P.C. - S.MARG.V. - B.PAUL EP.M. - S.PAULUS AP."; jobbra: "S.STEPH.C. - S.LADISL.C. - S.EMER.C."; felül csillag két oldalán: "S.STEPH.R.CONF." illetve "S.LUDOV.R.Con." Keskeny oldalon: "B.M.V. AUXLILATRIX" és "B.M.V.IN EREMO - B.EUSEB.CONF. - S.ADLB.EP.M. - S.JOAN.BAPT. - ST.JOSEPHUS C."Hátoldalon, fenn: "B.M.V.IN EREMO", *, "S.GER.AP.M.", majd: "S.PETRUS AP - B.GIS.VID. - B.MAUR.AP.C. - S.GER.EP.M. - S.MICH. - S.JOAN.VIAN.C. - S.ELISABETH VID. - S.MART.EP.C." A két ág között felhőkön holdsarlón, lángos aureolában Mária széttárt karokkal, feje felett koszorú 12 brill. Nyele 2 tagból, egyiken fent csavart hornyolt mező, közben gyűrűk.
Származás: Shvoy Lajos kapta ajándékba 25. éves püspöki jubileumára az egyházmegye papságától.