2020.03.25. - Kérjük, olvassák el figyelmesen és kövessék az MKPK valamint a Székesfehérvári Egyházmegye által írtakat a jelenlegi koronavírus járvány idején.
Folyamatosan frissítjük!
2020.03.23. - A koronavírus-járványra való tekintettel hazánkban is veszélyhelyzet lépett érvénybe. Az on-line szentmisék közvetítésével a hívek megerősítést, vigasztalást és bátorítást nyernek.
A Hitünk és Életünk műsora adására 2020. március 29-én vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig április 1-jén is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.
A járványhelyzet miatt elmarad!
2020.04.02. - Az öreghegyi Magyarok Nagyasszonya templomban lesz a város egyházközségeinek közös Eucharisztia ünnepe.
2020.03.25. - Az ifjúsági világnapot hagyományosan virágvasárnap, idén március 25-én ünnepli a Katolikus Egyház. A 2018-as világnapra írt pápai üzenet témája: „Ne félj, Mária! Kegyelmet találtál Istennél.” (Lk 1,30)
2020.03.25. - Kaszap István szent életű kispapra, a székesfehérvári egyházmegye hitvallójára emlékezünk születésének 104. évfordulóján a róla szóló kisfilmmel.
Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök nagyböjti gondolatait hallgathatjuk videóról.
2020.03.04. - „Addig jó, egészséges az emlékezés és az eltávozott szeretteinkkel való együttlét, amíg a jelenben maradunk. Aki csak a múltban képes gondolkozni, vagy elkezd fantáziálni a jövőben, az hamar szétesik."
2020.03.19. – Szent József napján Székesfehérváron a hagyomány szerint Spányi Antal megyés püspök az apákért, a nagyapákért mondott szentmisét. Az egykori papi szemináriumi templom védőszentjeként tisztelte Szent Józsefet.