164 éve született Prohászka Ottokár püspök

2022. 10. 10. | | 2022. 09. 27.

2022.10.10. -  Mózessy Gergely 16 órakor kezdődő előadása után, 17 órától a Vasútvidéki Prohászka templomban emlékeznek meg hagyományosan Prohászka Ottokár püspökről Székesfehérváron. Születésének 164. évfordulóján az egyházmegye püspöki szentmisével és közös imádsággal tiszteleg a nagy püspök előtt.

Az ünnepségre az ország minden részéből várják a Prohászka Imaszövetség tagjait, akik a szentéletű püspök példájára a magyar egyházban új papi és szerzetesi hivatások születéséért imádkoznak. Ez a szentmise egyben a Prohászka Imaszövetség tagjainak kilencedik találkozója is lesz.

A Prohászka Imaszövetségbe új tagok jelentkezésére is számítanak, jelentkezési lapok a helyszínen találhatók. Az Imaszövetség havi hírlevele és a letölthető jelentkezési lapja a www.szfvar.katolikus.hu honlapon található.

Plakát letöltése:
 2022_prohaszka_plakat.pdf (1.6 MB)