A Hitünk és Életünk adása a Fehérvár Televízióban

2019. 08. 14. | | 2019. 08. 09.

Vallási magazinunk mai adásában augusztusi egyházi eseményekre tekintünk vissza. A székesfehérvári egyházmegye papságának nyári lelkigyakorlatát idén is a Szent Gellért Hotelben tartották, Száraz László atya, a budapesti Központi Papnevelő Intézet spirituálisa vezetésével. Augusztus hónapban a székesfehérvári Szent Imre templomban gyűltek össze a fehérvári hívek az elsőcsütörtöki közös ünnepre. Megtartották a hagyományos Szent Donát búcsút, Székesfehérvár egykori szőlőtermő vidékén, a város legmagasabb pontján álló kápolnánál. Házszentelő ünnepséget tartottak a RÉV Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia Gyümölcs utcai épületében. Befejeződött a 2013 óta tartó bővítés. Bejelentették a Szent István Emlékérem és Díj idei díjazottját Székesfehérváron. Dr Korzenszky Richárd OSB korábbi tihanyi perjel kapja a város polgárainak elismerését. Fehérváriak is olvasnak fel a készülő magyar nyelvű Hangos Bibliába, amelyből a tervek szerint Ferenc pápának is ajándékoznak majd.

A Hitünk és Életünk műsora adására 2019. augusztus 11-én vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig augusztus 14-én is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.

Készítette: Somogyi Tamás és Berta Kata