A Hitünk és Életünk adása a Fehérvár Televízióban

2019. 10. 13. | | 2019. 10. 11.

2019.10.13. - Vallási magazinunk mai adásában szeptemberi és októberi egyházi eseményekre tekintünk vissza. A Katolikus Szeretetszolgálat, a Székesfehérvári Egyházmegye és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata szervezésében az Alzheimer Világnap alkalmából figyelemfelhívó kampányt tartottak a belvárosban, a demencia kezelésével és megelőzésével kapcsolatosan. Szent Gellért napján pedagógus elismeréseket adtak át a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Lettországból látogattak szakemberek Székesfehérvárra, hogy megtekitnsék a Székesegyház restaurálási munkálatait. A hagyományos elsőcsütörtöki Eucharisztia ünnepen, a város papságával celebrált szentmisét Spányi Antal megyés püspök, a maroshegyi templomban. Püspöki szentmisével ünnepelte védőszentjét a Magyarok Nagyasszonya Egyházközség Öreghegyen. Ismét megnyitott a Barátok Boltja, új helyen, még nagyobb áruválasztékkal.

A Hitünk és Életünk műsora adására 2019. október 13-án vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig október 16-án is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.

Készítette: Somogyi Tamás és Berta Kata