A Hitünk és Életünk adása a Fehérvár Televízióban

2020. 06. 03. | 2020. 05. 30.

2020.05.29. - Vallási magazinunk pünkösdi adásában, amelyben városunk lelkipásztorai osztják meg gondolataikat a templomnyitásokról, a nyilvános istentiszteletek, szentmisék megtartásáról, és természetesen a Szentlélek működéséről, ajándékairól. Révész Lajos baptista lelkész arról beszél, mi hozhatja a Szentlélek titkát közelebb hozzánk. Bencze András evangélikus püspökhelyettes szerint az Egyház hagyománya, tapasztalata a Lélekről ma is Jézuson keresztül válhat személyes tapasztalattá a hívő ember számára. A Lélek Isten ajándéka, ki lehet kerülni a Vele való találkozást, de a keresztény élet nem létezhet a Szentlélek nélkül – vallja Szász Zoltán református lelkész. Spányi Antal megyés püspök gondolataiban arról hallunk, hogy az életünkben, a lelkünkben sokszor elhal, meghal valami. De a Szentlélek velünk van, elkísér minket, átalakít, és velünk együtt arat győzelmet.

Videó: Somogyi Tamás

A Hitünk és Életünk műsora adására 2020. május 29-én vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig június 3-án is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.