A Magyar Művészeti Akadémia Aranyérmét vette át Spányi Antal püspök - beszámoló

2020. 09. 07. | | 2020. 09. 07.

A Magyar Művészeti Akadémia Aranyérmét vette át Spányi Antal püspök

2020.09.07. – Spányi Antalnak, a Székesfehérvári Egyházmegye megyés püspökének, a Katolikus Rádió vezérigazgatójának adományozták a Magyar Művészeti Akadémia Aranyérmét a magyar építészet értékeinek gyűjtése, publikálása során kifejtett tevékenységéért.

A Magyar Művészeti Akadémia az egyes művészeti és a művészetet támogató területeken végzett kiemelkedő, illetve tartósan magas színvonalú tevékenység elismeréseként köztestületi állandó díjakat adományoz minden évben.

A Díjszabályzat értelmében a Magyar Művészeti Akadémia Aranyérmében részesíthető az a személy vagy szervezet, aki munkájával, anyagi támogatásával, egyéb adományával vagy tevékenységével hozzájárult a magyar kultúra és művészet társadalmi elismertségének emeléséhez.

A díj ünnepélyes átadását a Pesti Vigadó Dísztermében tartott ünnepi közgyűlés keretében tartották

Laudáció letöltése:  2009spanyi_laudacio.pdf (73 kB)

Berta Kata
Képek: Magyar Művészeti Akadémia