A Nagyböjt kezdete a székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola és Óvodában - beszámoló

2014. 03. 05. | | frissítve 2014. 03. 06.

Elkezdődött a nagyböjt időszaka. A Székesfehérvári Szent Imre Általános Iskola és Óvoda a hagyományos hamvazás szertartásával kezdte ezt a szent és szép időszakot. Ugrits Tamás püspöki biztos a szentmisében az áldott hamuról beszélt, mint szent jelről, amely a megtisztulásra és az elmúlásra emlékeztet bennünket, de a halálon túl a feltámadt Krisztusra irányítja figyelmünket.

Ugrits Tamás atya paptestvérével Sörédi Imre atyával a hamvazkodás szertartásán a megáldott hamuval jelölte meg a pedagógusok, diákok és óvodások homlokát a következő szavak kíséretében: „Emlékezz ember, hogy porból vagy és porrá leszel”.

Elindult tehát a húsvéti időszak, amely nagyböjt negyven napjából, és a Húsvét szent ötven napjából áll, azaz hamvazószerdától pünkösd-vasárnapig tart. Nagyböjtben, a Katolikus Egyházban Húsvét ünnepére készülve közös böjtöt hirdet: péntekenként tartózkodunk a hús fogyasztásától és ebben az időszakban végezzük gyakrabban a keresztúti imádságot.

BPK
Fényképeket készítette Nagy Anikó