A Nemzeti Kegyhely kegyszobra Székesfehérváron

2014. 03. 22. | | frissítve 2014. 03. 20.

Örömmel adunk tájékoztatást arról, hogy a Mátraverebély-Szentkút Nemzeti Kegyhely kegyszobrát 2014. március 22-én (szombaton) Székesfehérváron fogadjuk.

A kegyszobor délelőtt 9 órakor érkezik a Püspöki Palotába, ahonnan 9 óra 30-kor énekes-imádságos körmenetben kísérjük a Székesegyházba, ahol 10 órakor közös, szervezett imádság és ének keretében köszöntjük a Szűz Anyát. 11 órakor ünnepi szentmise kezdődik, melyre elsősorban a vidékről érkező híveket és Paptestvéreket várjuk. A szentmise után a székváros egyházközségeinek vezetésével imaórákat tartunk. Délután 5 órakor kezdődik a záró szentmise elsősorban a székváros hívei és papjai részvételével, majd a Székesegyház előtt köszönünk el a kegyszobortól.

A kegyszobor ittléte alatt a Székesegyházban reggel 9-től 18 óráig gyónási lehetőséget biztosítunk.

Tisztelettel és szeretettel várjuk a Paptestvéreinket és a kedves híveket erre a kiemelkedő ünnepre, különösen is számítunk a fiatalok, cserkészek, ministránsok; a képviselőtestület, Prohászka-imaszövetség és rózsafüzér társulat tagjainak jelenlétére, közös imájára.

A kegyszobor látogatása segítsen mindannyiunkat a nagyböjti készületben; a közös imádságunk adjon erőt nekünk Szűz Mária példájára Jézus Krisztus hiteles és hűséges követéséhez.

Imaórák időpontjai 2014. március 22-én, szombaton a Bazilikában

Székesfehérvár-Felsőváros (Szent Sebestyén vértanú) Plébánia: Nyárai-Horváth István-12:00-13:00
Székesfehérvár-Vasútvidéki Prohászka (Jó Pásztor) Plébánia: Tóth Tamás-13:00-14:00
Székesfehérvár-Öreghegy (Magyarok Nagyasszonya) Plébánia: Tornyai Gábor-14:00-15:00