A Székesfehérvári Karitász munkatársai a pécsi KATTÁRS-on - beszámoló

2019. 01. 01. | | 2019. 10. 02.

2019. október 01. - Az idei Katolikus Társadalmi Napok rendezvénysorozat központi témája az egyén és az Egyház szerepe a misszió és a szeretetszolgálat terén. Országos és egyházmegyei intézmények mutatták be tevékenységüket a Széchenyi téren felállított sátrakban.

A Katolikus Karitász pódiumbeszélgetéseiben a Székesfehérvári Karitász munkatársai is részt vettek. A Karitász szervezeti felépítéséről, történetéről, segélyprogramjairól és képzéseiről Sinkovicsné Máté Hortenzia, a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász igazgatóhelyettese, Fieszl Csaba váci karitászigazgató, Széll Mihályné, a dombóvári karitászcsoport vezetője és Besenczi Zsolt pécsi karitászigazgató beszélgetett. A Katolikus Karitász 8 súlyponti területének egyikét érintette behatóbban az a beszélgetés, amely a RÉV Szenvedélybetegsegítő-Ambulancia működéséről szólt. Leitmann Andrásné, székesfehérvári karitász munkatárs részeg szemüvegeket is bemutatott, sőt a bátor vállalkozók ki is próbálhatták azokat, így megtapasztalva a drogok, az alkohol és a hallucinogének szimulált hatását. „Velük jobb a világ” címmel folytatott pódiumbeszélgetés a fogyatékkal élők világát hozta közelebb hozzánk, Magyar László, a Szent Kristóf Ház Fogyatékkal élők Nappali Ellátásának és Támogatott Lakhatásának intézményvezetője, Szolnoki György fogyatékosságügyi tanácsadó, és Almádi Evelin látássérült szociális munkás részvételével. Szavaikból kiderült, hogy a fogyatékosságügy nem egy távoli dolog, hiszen mindannyiunkat érinthet, akár ismerősi körben, akár úgy, hogy velünk is történhet bármi váratlan, ami által ilyen helyzetbe kerülhetünk. Megszívlelendő gondolatként kiemelném, hogy a fizikai akadálymentesítésnél talán még fontosabb, hogy a szívünkben is akadálymentesítsünk.

Karitász