A Szent Imre pályázat díjkiosztó ünnepsége - beszámoló

2007. 05. 31. |

a Magyar Szent család

Mindenki kapott jutalmat a Szent Imre pályázaton

A Székesfehérvári Egyházmegye Szent Imre születésének 1000. évfordulójára alkalmából hirdette meg februárban a „Ki az a Szent Imre” pályázatát, katolikus középiskolák és általános iskolák tanulói részére. Szöveg- rajz-fotó és filmkategóriában.

A rajz, dolgozat, fotó és filmpályázatokat Szücs Erzsébet művészettörténész, a Székesfehérvári Városi képtár igazgatója, Mózessy Gergely levéltáros, az Egyházmegyei Gyűjtemény igazgatója és Somogyi Tamás a Fehérvár Tv. Operatőre bírálta el.

Összesen 380 pályázatot küldött be: 19 iskola, (amelyből 2 határon túlról), 2 plébánia (mindkettő a határon túlról) és 15 egyéni pályázó.

A szövegpályázaton díjazottak lettek:

FELSŐ TAGOZATOS KATEGÓRIÁBAN (5-6 osztályosok között)1-3-ig helyezéssel: Veszelka Judit 6. osztályos tanuló - Bicske, Szent László Római Katolikus Ált. Isk., György Sára 5. osztályos tanuló - Balassagyarmat, Szalézi Kollégium, Raáb Arnold 5. osztályos tanuló.-Tatabánya, Árpád-házi Szent Margit Kat. Ált. Isk.

FELSŐ TAGOZATOS KATEGÓRIÁBAN (7-8 osztályosok között) 1-3-ig helyezéssel: Hekeli József Endre 8.e osztályos tanuló Székesfehérvár, Szent Imre Általános Iskola, Garai Vendel - Mezőtúr, Szent István Katolikus Ált. Isk. és Óvoda, Bakonyi Mónika, Brumbauer Kata, Diós Kata, Riblik Ildikó, Tényi Tekla 6. osztályos tanulók - Mór, Szent Erzsébet Római Katolikus Ált. Isk.

A rajzpályázaton díjazottak lettek:

FELSŐ TAGOZATOS KATEGÓRIÁBAN 1-3 díj: Az iskola pályázó diákjai. Dombóvár, a Szent Orsolya Iskolaközpont, Nevezi Csenge 5.a. osztályos tanuló – Kaposvár, Nagyboldogasszony  Római Katolikus Gimn. és Ált. Isk. Szpodnyi Péter 7. osztályos tanuló Bicske, Szent László Római Katolikus Ált. Isk.

ALSÓ TAGOZATOS KATEGÓRIÁBAN 1-3 díj: Ruttner Sára 3. osztályos tanuló -Nagykanizsa, Piarista Általános Iskola Szűcs Botond 3. osztályos tanuló - Ráckeve, Szent Imre Katolikus Általános Iskola: Petrovics Mátyás 3. osztályos tanuló - Siklós, Szent Imre Katolikus Általános Iskola

A fotópályázaton díjazottak lettek (1-3-díj): Nagy Kristóf 5. b. osztályos tanuló - Budakeszi, Prohászka Ottokár Gimnázium, Bordás Flóra és Hellner Donáta tanulók - Budakeszi, Prohászka Ottokár Gimnázium, (3. díj megosztva) Berta Réka 7.a osztályos tanuló - Székesfehérvár, Ciszterci Szent István Gimnázium valamint Víg Réka és Kúsz Katalin tanulók - Zirc, III. Béla Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola

A filmpályázaton díjazottak lettek (1-3 díj): Bozai Tímea (8. oszt.).  - Székesfehérvár, Ciszterci Szent István Gimnázium, Siklósi Örs 6.d osztályos tanuló - Budakeszi, Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium, Papp Márton és Bozzay Balázs 11.a osztályos tanulók -- Székesfehérvár, Ciszterci Szent István Gimnázium

Különdíjban részült csoportos pályázatával 10 és egyéni pályázatával 9 pályázó. A díjban és különdíjban nem részesülők is kaptak csokoládét és oklevelet.

A május 31-i ünnepélyes díjkiosztó szentmisével kezdődött, melyet Spányi Antal megyés püspök tartott a Székesegyházban. Beszédében elmondta: Minden magyarnak, de főként az ifjúságnak a közbenjárója Szent Imre. Méltó szentje Ő az ifjúságnak, persze nem a barokkos ábrázolásokból ismert lányos kinézetű ifjú herceg, hanem az Istent szerető, hitéhez hű, hazáját vitézül szolgáló Szent Imre. Erős jelleme, műveltségre törekvése, egyházszeretete, mindenkit tisztelő magatartása mindannyiunknak példakép. Benne élt a világban, de tudta mi az, ami szent és úgy élt, hogy halála után hamarosan szentté is válhatott.

A mise után a Szent István Művelődési Ház Szent István termében megtartott ünnepélyes díjkiosztó következett, amelyre több mint 300 gyermek érkezett. Magyarországról 24 településről, a vajdaságból 3 településről jöttek csoportosan (osztályokból, hittancsoportokból)  és egyénileg a felkészítő tanárok, hitoktatók, lelkipásztorok és családtagok kíséretében. A közös ebéd után a gyerekek a kísérőik megtekintették a Püspöki Palotát és az Egyházmegyei Múzeum kiállításait.

- BPK -
Fényképeket készítette Lakata Pál