Adventi Udvar a püspökségen - megnyitás I. Adventi gyertyagyújtás

2017. 12. 02. | 2016. 12. 08.

a Püspöki palota udvarán

Megnyílik az Adventi Udvar

2017. december 2. - Szombaton 10 órakor nyílik meg a Püspöki Palota kertjében a hagyományos „Adventi udvar”. Az udvarban továbbra is várják mindazokat, akik szeretnének valódi csendes, békés, imádságban eltöltött karácsonyi készülődést. A látogatás során igényes kézműves tárgyakat lehet vásárolni ajándékba és jótékonysági céllal. Szombat és vasárnap 10-19 óra között, advent utolsó hetében hétköznapokon is várják 14-19 óra között a látogatókat. Szombatonként délután 16 órakor kezdődik a közös adventi gyertyagyújtás Spányi Antal megyés püspök vezetésével és az egyházmegye iskoláinak, óvodáinak gyermekműsorával. Az első gyertyagyújtás keretében megáldják a családok adventi koszorúját és gyertyáját.

Részletes program:
2017. december 2. szombat

10-19. óra Jótékonysági- és kézműves vásár

16.00 órakor
I. ADVENTI GYERTYAGYÚJTÁS
Az érdi Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola tanulóinak adventi műsora
Adventi gondolatok: Spányi Antal megyés püspök

A CSALÁDOK ADVENTI GYERTYÁJA
Spányi Antal megyés püspök az első adventi gyertyagyújtás alkalmával megáldja a családok adventi gyertyáit, melyeket szétosztunk a jelenlevők között. Legyen ez a kis gyertya az adventi várakozás fénye, hogy hittel forduljunk a Megváltó születésének ünnepnapja felé.

A CSALÁDOK ADVENTI KOSZORÚJA
Szeretettel várjuk a kicsiket és nagyokat a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumba közös Adventi koszorú készítésre, melyet az Adventi Udvar programsorozatának keretében rendezünk meg.
/hirek/adventi-koszoru-keszites-20171202

Spányi Antal megyéspüspök az első adventi gyertyagyújtás alkalmával megáldja az adventi koszorúkat.

Fényképet készítette dr. Berta Gábor