Bogner Mária Margit halálának évfordulója

2011. 05. 15.

Időpont: 17 h 00
Helyszín: Érd-Óvárosi Plébániatemplom

Spányi Antal szentbeszédében elmondta, hogy a nagy bajban az ember észreveszi, hogy emberi és földi eszközei végesek, gyakran elégtelenek – és nem marad más hátra, mint az imádság, mint az Istenhez való odafordulás.

Részlet a 2009-es beszámolóból

Ünnepi, püspöki szentmise keretében emlékezünk meg Bogner Mária Margit Vizitációs nővér halálának évfordulójáról. A szentmise után közösen imádkozunk Mária Margit nővér sírjánál mielőbbi boldoggáavatásáért.

- - -

"Szeretettel várom a fiatalokat, hogy örömmel kapcsolódjanak be a Kaszap (március és december) és Bogner (május) misékbe, hogy életüket egyre jobban megismerve mind bátrabban merjenek igent mondani az Istennek,  kérem őket, hogy sokan kapcsolódjanak be az egyházmegyei ifjúsági zarándoklat programjába szeptemberben.

Várom egyházmegyénk minden hívőjét imádkozzanak Kaszap István és Bogner Mária Margit boldoggá avatásáért és jöjjenek el az értük mondott szentmisékre, és vegyenek részt a Prohászka miséken (április és október)."

Spányi Antal
2011-es Családok éve egyházmegyei lelki programja