Családi keresztút

2007. 04. 01.

Időpont: 15 h 00-től az esti órákig
Helyszín: Maroshegyi plébánia és környéke

"Igen a mi bűneinkért szúrták át,
a mi gonoszságainkért törték össze,
a mi békességünkért érte utol a büntetés,
az ő sebei szereztek nekünk gyógyulást."
Izajás 53,5

Szeretettel várjuk a családokat a Családok keresztútjára!

Gyülekezés a maroshegyi templom melletti ház (volt óvoda) udvarán lesz 15 órától. Ez nyitja meg a 16 óráig tartó agapét, melyen beszélgetni lehet egymással. Ezalatt a gyermekeknek sportos és mozgásos játékokkal foglalhatják le magukat. A beszélgetés, ismerkedés mellé kérnénk minden családtól egy kis hozzájárulást enni-innivaló formájában.

A keresztút járását 16 órakor kezdjük a sóstói tanösvényen. Az elmélkedéseket a stációknál a családok életpéldáiból hallhatjuk. A zenés imádságokat a Filotea együttes fiataljainak köszönhetjük.

A tavalyihoz hasonlóan az egyes stációkat szeretnénk a kicsiknek szemléletessé tenni és megeleveníteni. A gyerekek felöltözhetnek, és részt vehetnek ebben. A főszerepre előre kijelölt gyerekszereplők lesznek, de a többi szerephez mindenki tetszés szerint öltözhet.

Rossz idő esetén a volt óvoda épületében leszünk, a keresztút pedig a templomban lesz.

A keresztúton részt vesz Spányi Antal megyés püspök.

Részletesebb információ:

Ugrits János és Zsuzsa