Egyházmegyés papi zarándoklat

2020. 08. 27. | 2019. 12. 07.

papok Bodajkon

2020. augusztus 27. - Évente zarándokolnak a bodajki búcsújáróhelyre a székesfehérvári egyházmegye papjai, ahová a hagyomány szerint Szent István király és Imre herceg együtt jártak imádkozni. A 16. alkalommal megrendezett közös lelkigyakorlat célja a papi lelkiség elmélyítése, a papságért, illetve a papi hivatásokért való imádság.

A jelenlegi járványügyi helyzetre való tekintettel azonban az idei zarándoklatot a megszokott formájában nem tudjuk megtartani, azonban hagyományát és lelki célját nem akarjuk megszakítani, elhagyni. Ezért idén 11 órakor csak az esperes atyák jelenlétében áldjuk és szenteljük meg szentmise keretében az olajokat. A szentmise után szentségimádásban ajánljuk fel a Boldogságos Szűzanyának egyházmegyénket. Kérjük a paptestvéreinket, hogy ebben az időpontban lélekben kapcsolódjanak be hálaadásunkba és imádságunkba.