Első csütörtöki Eucharisztia ünnep (Szárazrét) - beszámoló

2011. 08. 04. |

Az augusztusi közös imádságot Szárazréti templomban tartottuk.

Milcsinszky Alajos atya beszédében megemlékezett az ars-i plébános, Viennay Szent János ünnepéről. Beszélt a hivatások vállalásának fontosságáról, akár papi, szerzetesi, akár családapai hivatása van valakinek. Fontos, hogy döntésünket meg tudjuk hozni a fontos dolgokban. Legyen előttünk Jézus biztatása: „Ne féljetek!”

Spányi Antal a szentmise keretében köszöntötte az augusztustól a ciszterci templom plébánosaként Székesfehérváron szolgáló Brückner Ákos Előd ciszterci atyát.

A főpásztor a szentmisét követő szentségimádás során Isten elé vitte a közösség kéréseit. Isten jelenléte az életünkben ajándék. Sokszor azonban az ajándékkal nem, vagy nehezen tudunk élni. Az imádság az, ami vissza tud helyezni minket Isten útjára; Istennel való párbeszédünk, kapcsolatban maradásunk az, ami segít abban, hogy ne térjünk le az útról.

Ebben az esztendőben az új papi hivatásokért szóló ima mellett a családokért is imádkoznak.

A következő szentségimádási alkalom szeptemberben, az Almássy-telepi templomban lesz.

- Marian -