Ferenc pápa üzenete a hivatások 56. világnapjára

| 2019. 05. 03.

2019. május 12. (vasárnap) – Húsvét 4. vasárnapján, a Szentatya megírta üzenetét a papi- és szerzetesi hivatásban élőknek: Bátorság ahhoz, hogy Isten ígéretéért kockázatot vállaljunk.

Kedves Testvérek!

a tavaly októberi, a Fiatalokról szóló Szinódus eleven és termékeny tapasztalata után nemrégiben Panamában megünnepeltük a 34. Ifjúsági Világtalálkozót is. Két olyan találkozás volt ez, amely lehetővé tette, hogy az Egyház egyrészt a Szentlélek szava felé fordítsa figyelmét, másrészt megismerje a fiatalok életét, kérdéseiknek, az őket nyomasztó terheknek és a szívükben lakozó reményeknek sokaságát.

Ezen a Világnapon ahhoz a gondolathoz szeretnék visszatérni, amit a fiatalokkal is megosztottam Panamában: az Úr hívása az ígéretek hordozóivá tesz minket és egyúttal azt kéri, hogy vele és érte kockázatot is vállaljunk. Szeretnék ezért röviden e két szempontnál elidőzni: ígéret és kockázat – együtt elmélkedve arról az evangéliumi szakaszról, amely a Galileai-tenger mellett játszódik és az első tanítványok meghívásáról szól (Mk 1,16–20).

Teljes üzenet letöltése: 190512hivatasokvasarnapja_papaiuzenet.pdf (194 kB)