Ferenc pápa üzenete a XXXIII. ifjúsági világnapra

2020. 03. 25. | | 2020. 03. 26.

2020.03.25. - Az ifjúsági világnapot hagyományosan virágvasárnap, idén március 25-én ünnepli a Katolikus Egyház. A 2018-as világnapra írt pápai üzenet témája: „Ne félj, Mária! Kegyelmet találtál Istennél.” (Lk 1,30)

„Ifjú, mondom neked: kelj föl!” (vö. Lk 7,14)

Kedves fiatal barátaim!

2018 októberében az Egyház a Püspöki Szinódussal „A fiatalok, a hit és a hivatásbeli döntések” témában reflexiót indított el, ami a mai világban tapasztalható helyzetetekről, az élet értelmére és céljára irányuló keresésetekről, valamint az Istennel való kapcsolatotokról szól. 2019 januárjában a világ minden tájáról érkező több százezer társatokkal találkoztam, akik Panamában az Ifjúsági Világtalálkozóra gyűltek össze. Az ilyen rendezvények – a Szinódus és az Ifjúsági Világtalálkozó – az Egyház alapvető dimenzióját fejezik ki: az „együttes úton levést”.

Ezen az úton minden alkalommal, amikor egy fontos mérföldkőhöz érkezünk, az újrakezdésre maga Isten és az élet hív fel minket. Ti, fiatalok, ennek szakértői vagytok! (...)

Üzenet teljes elolvasása:
 2020ifjusagivilagnap_papaiuzenet.pdf (174 kB)