Folytatódik az ima Kaszap István és Bogner Mária Margit boldoggá avatásáért

2024. 01. 07. | frissítve 2023. 01. 08.

A hívek pozitív visszajelzése és kérése alapján a Székesfehérvári Egyházmegyében ebben az évben is folytatják a közös imádságot Kaszap István és Bogner Mária Margit boldoggá avatásáért.

Spányi Antal megyés püspök körlevelében az előző évhez hasonlóan a vasárnapi szentmisékben a hívek könyörgései között a következő fohászt kérte:

„Add, hogy Egyházunk imájára megújuljon erkölcseiben a magyar társadalom. Segíts megértenünk nemzetünk szentjeinek életpéldáját. Add, hogy Kaszap Istvánt, a magyar fiatalok példaképét, és a mindig Isten jelenlétében élő Bogner Mária Margitot mielőbb közöttük tisztelhessük.„

A püspök felkérte paptestvéreit, a hitoktatókat az ifjúsági vezetőket, tegyenek meg mindent, hogy a fiatalok – különösen a cserkészifjúság – ismerje Kaszap István és Bogner Mária Margit életét, lelki gazdagságukat, akikben igazi keresztény példaképet láthatnak.