Hálaadás az első Magyar Szent Család közbenjárását kérve

2019. 11. 16. | 2018. 12. 07.

 

 

 

2019. november 16. - Közös imaórát, majd koncelebrált püspöki szentmisét tartanak a Magyar Szent Család tiszteletére rendezett, 10 órakor kezdődő egyházmegyei ünnepségen a Szent Imre templomban, amelyre szeretettel várják a családokat. Spányi Antal megyés püspök az egyházközségekből érkező családok jelenlétében - Szent István, Boldog Gizella és Szent Imre ereklyéi előtt – a magyar Szent Család oltalmába ajánlja a családokat.

A megyés főpásztor hagyományosan meghívja a plébánosokat és a plébániaközösségekből delegált családokat, hogy képviseljék egyházközségüket, imádkozzanak a szentek ereklyéi előtt. A jelenlevő családoknak egy jelképes ajándékot ad át, amely segítséget nyújt hitük és szeretetük megújításához.

Idén felajánló imádságunk szándéka: Imádkozzunk a jövő nemzedékért, akiknek tanúságot kell tenniük hitükről egyéni, családi és közösségi életükben. A szentmise után a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban előadást tartunk a családoknak a NEK családokat érintő programjairól. Az előadás után közös agapéval zárjuk ünnepünket.

 


 

Az előző év beszámolója:

 

© Székesfehérvári Egyházmegye

Impresszum | E-mail

Híreink | Média | Adattár | Gyűjteményeink | Történelmünk