Krisztus keresztje reményünk jele - Úrnapja Székesfehérváron

2020. 06. 13. | 2020. 05. 28.

Krisztus keresztje reményünk jele

2020. június 13. - A székváros plébániáinak krisztushívőivel együtt ünnepli a Főpásztor és a város papsága Krisztus Szent Testének és Vérének ünnepét (Úrnapját) 2020. június 13-án (szombat) a Prohászka emléktemplomban.

A koncelebrált szentmise 20.00 órakor kezdődik. A szentmise után úrnapi körmenetet tartunk a templom körül, ami egyben az elmaradt feltámadási körmenetet is megjeleníti. A körmenet zárásaként ünnepélyesen felgyullad az a fény, amely megvilágítja az emléktemplom kupolájának keresztjét. Ezzel szeretnénk hirdetni a város lakóinak, hogy jelen helyzetünkben és minden időben Krisztus keresztje a mi reményünk jele.

Kérjük a híveket, hogy ezen az estén - hazafelé menet, vagy a környéken lakók otthonukból - készítsenek fényképet a város felett fénylő keresztről és küldjék el az egyházmegye facebook oldala (www.facebook.com/szfvaregyhazmegye) számára. Merítsünk erőt a fénylő keresztre vetett közös tekintetünkből.