Kulturális Örökség Napjai - beszámoló

2007. 09. 15. |

Nyílt napot tartottak az Egyházmegyei Múzeumban,
Egyházmegyei Gyűjteményben,
Püspökség épületében, a város templomaiban

szakszerű vezetés várta az érdeklődőket

A Székesfehérvári Püspökség szeretettel várt mindenkit az Európa-szerte népszerű Kulturális Örökség Napja rendezvénye keretében a város templomainak, Egyházmegyei Múzeumnak megtekintésére, Püspöki Palota vezetett bemutatására.

Idén is sokan, közel 1400-an tekintették meg a Püspöki Palotát. Fél óránként csoportok indultak, melyekben vezetéssel egybekötve bemutatták a püspöki arcképcsarnokot, a dísztermet, egy vendégszobát, a püspöki kápolnát. Bemutatásra került a Püspöki Könyvtár és Levéltár néhány értékes darabja is.

A Szent Imre 1000 éve kiállítást ezen a napon kedvezményesen látogathatták az érdeklődők, 480-an használták ki a lehetőséget. Még november 11-ig megtekinthető a Szent Imre közel ezeréves tiszteletének hazai és külföldi emlékeit bemutató tárlat, melyen a történelmi Magyarország területéről több mint 100 alkotás látható.

Fényképeket készítette dr. Berta Gábor