Liliom és Rózsa - vándorkiállítás a Szent György Napok keretében - Iszkaszentgyörgy - beszámoló

2007. 04. 29. |

szentmisén

Délelőtt Spányi Antal püspök tartott szentmisét Iszkaszentgyörgyön, a katolikus templomban, amely után megnyitotta a Liliom és Rózsa vándorkiállítást, mely a Szent Imre és Szent Erzsébet tiszteletének emlékeit mutatja be a Székesfehérvári Egyházmegyében.

A tárlatot Smohay András művészettörténész, az Egyházmegyei gyűjtemény munkatársa mutatta be. A vándorkiállítással egyidőben és szintén a templomban az egyházközség történetét bemutató tárlat megnyitójára is sor kerül.

A szentmise és a kiállítás megnyitó után a templom előtti téren agapéra várták a testvéreket. Kegytárgyak, könyvek és kézműves tárgyak vásárlására is volt lehetőség.

Fényképeket készítette Ugrits Tamás