Megemlékezés az ’56-os áldozatokról - beszámoló

2012. 10. 22. | | frissítve 2012. 10. 24.

tisztelgők sora

A székesfehérvári püspökség szervezésében idén is az 1956-os eseményekre emlékeztek a fehérvári székesegyház emlékkeresztjénél. Spányi Antal megyés püspök a hagyományokhoz híven ökumenikus imára hívta a protestáns egyházak vezetőit, hogy a lelkipásztorok együtt fohászkodjanak az 1956-os forradalom és szabadságharc áldozataiért.

Az emlékbeszédet idén a Szent István Művelődési Ház igazgatónője, Jakubek Ágnes tartotta, aki az 56-ban történteket nemcsak nemzetünk történelmi cselekményének, hanem világtörténelmi eseménynek nevezte. „A múlt nem halt meg, hanem hat reánk. Él testünkben, lelkünkben, egész valónk az egész múlt eredője. Minden jelen pillanat magában foglalja az egész múltat és valamit ad hozzá.”- idézte az igazgatónő.

A fuvola zenével és szavalattal kiegészített ünnepi megemlékezésen részt vettek a megye és a város vezetői, az egyházi iskolák képviselői is számos emlékező, civil szervezetek és magánszemélyek.

BPK
Fényképeket készítette Gersztheimer Zsolt