Nagycsütörtöki olajszentelési mise - beszámoló

2013. 03. 28. | | 2013. 03. 28.

együtt a papság

Egy évben egyszer, a papok a diakónusokkal, kispapokkal együtt a püspökeik köré összegyűlve, a hívek imáitól kísérve közösen megújítják papi ígéreteiket, elkötelezettségüket az Egyház, a hívek szeretete iránt.

Spányi Antal megyés főpásztor papjaihoz, mint fiaihoz szólt: alkalom ez a nap, hogy hálát adjunk a kapott kegyelmekért, hogy bűnbánatot tartsunk minden mulasztás és bűn miatt, és hogy megújuljunk papi küldetésünk teljesítésében. Életünk legfontosabb történése nem lehet nekünk sem más, mint amit az apostolok megéltek, vagyis az, hogy Jézus közelében kell lennünk, vele kell közösségben élnünk! Ez az élet különleges élet! A világban élt élet, de nem a világ szerint élt élet. Jó tapasztalni azt a megújulást, amit Ferenc pápa megválasztása óta következetesen képvisel: készségesen megtenni, amit tehetünk, a többit pedig imában Istenre bízni. Legyen megújuló életünk Isten szeretetéről sugárzóan tanúskodó élet!

A homíliát követte a papság fogadalmának megújítása, majd következett a hívek könyörgése. Az áldozati adományokat és az olajokat körmenetben hozták az oltárig, ahol a szentmise keretében a püspök megszentelte azokat. A szentmisét követően a papokat püspökük agapéra várta.

Marian
Fényképeket készítette Gersztheimer Zsolt

A homília letöltése:   1303olajszentelesi_homilia.pdf (70 kB)