Nagyszülők és idősek világnapja

2022. 07. 24. | | 2022. 07. 12.

2021.07.24. - Ferenc pápa tavaly vezette be a nagyszülők és idősek világnapját, amelyet július negyedik vasárnapján – idén július 24-én – ünnepel az Egyház. A világnap idei mottója: „Öregségükben is gyümölcsöt teremnek”.

Kedves Nagyszülők, kedves Idősek!

A 92. zsoltár verse – „öregségükben is gyümölcsöt teremnek” (Zsolt 92,15) – jó hír, igazi „evangélium”, melyet a nagyszülők és idősek második világnapja alkalmából hirdethetünk a világnak. Ez szembemegy azzal, amit a világ gondol erről az életkorról, és azzal a megkeseredett hozzáállással is, amelyet néhányan közülünk, idősek közül tanúsítanak, akik kevés reménnyel haladnak előre, és semmit sem várnak már a jövőtől.

Az öregség sok embert megrémít. Egyfajta betegségnek tartják, mellyel jobb elkerülni mindenféle érintkezést: az idősek nem érintenek bennünket – gondolják –, jobb, ha minél távolabb vannak, esetleg együtt, olyan helyeken, ahol gondoskodnak róluk, és amelyek megóvnak minket attól, hogy törődnünk kelljen gondjaikkal. Ez a „leselejtezés kultúrája”.

A Szentatya üzenete olvasható az alábbi linken:
 nagyszulokvilagnapja2022_ferencpapa.pdf (149 kB)

A Szentatya katekézisei az öregkorról az alábbi linken olvasható:
 ferenc-papa-katekezisei-az-oregkorrol.pdf (649 kB)

MKPK