Nyári lelkigyakorlat hitoktatók és világi lelkipásztori munkatársak részére - beszámoló

2015. 06. 25. | | 2015. 06. 26.

„Jézus Krisztus ugyanaz tegnap  ma és mindörökké”
Nyári lelkigyakorlat hitoktatóknak a fehérvári egyházmegyében

A Székesfehérvári Egyházmegye hitoktatóinak szóló nyári lelkigyakorlatának idén az iszkaszentgyörgyi lelkigyakorlatos ház adott otthont. A lelki napokat amelyen szép számmal vettek részt katekéták, Ugrits Tamás püspöki irodaigazgató, a hitoktatói is munkatársi képzés referense vezette.

Az idei lelkigyakorlat alapgondolata a „Jézus Krisztus ugyanaz tegnap  ma és mindörökké” páli gondolat volt. Ugrits Tamás atya a keresztény ember életének legfőbb jellemzőire mutatott rá. A hétköznapok problémái ugyanúgy érintik az Egyházban dolgozókat is, de Krisztus tanítása, és példája mindenben irányt mutat. Akár a vallásosságról, a helyesen megélt szeretetről van szó, vagy az anyagiakról, egzisztenciális aggódásainkról.

Az erős hitre, és a hitben átélt mély lelkületre az élet minden szintjén szükségünk van, a mindennapi munkában is, kiemelten a hitoktatásban - fogalmazta meg Fehér Margit hitoktató a lelkigyakorlaton.

A lelkigyakorlaton a pihenés mellett a katekétáknak imára, elcsendesedésre, baráti beszélgetésre volt alkalmuk.

BPK
Képeket készítette Somogyi Tamás és Simonné Hollósi Daniella