Ökumenikus imahét - harmadik nap - beszámoló

2012. 01. 17. |

felekezetek közös imádsága

Az ökumenikus imahét harmadik napján a vízivárosi Jézus Szíve templomban Steinbach József református püspök tartott igehirdetést.  Az imahét tematikáját összeállító  lengyelországi keresztények, erre az estére Krisztust, mint Szenvedő Szolgát állították a központba.

A püspök igehirdetésében összevetette az emberi szenvedés és Isten Fia szenvedésének jellemzőit. Az ember azért szenved, mert bűnei miatt elszakadt Istentől, és elszakadt embertársaitól. Szenvedései okát mindig a másikban keresve türelmetlenül és bántóan viselkedik. Emberi korlátai miatt a másik ember helyett nem vállalhatja a szenvedést. Jézus Krisztus bűntelen volt, türelmesen vállalva minden nehézséget, értünk és helyettünk szenvedett. Krisztust követve ezért emberi szenvedéseink értelmet nyernek, erőt kapunk hozzá, és Őáltala megtanulunk együttérző emberré válni, saját gondjainkról elfeledkezve határtalan szeretettel fordulni a másik ember felé.

Az imaalkalmat a város lelkipásztorainak a keresztények egységért mondott imádsága zárta le. Végül Steinbach József református püspök és Spányi Antal megyés püspök megáldotta a város gyülekezeteiből és egyházközségeiből érkezett híveket.

BPK
Videó: Somogyi Tamás és BPK