Ökumenikus imahét - hatodik nap - beszámoló

2012. 01. 20. |

felekezetek közös imádsága

Az ökumenikus imahét hatodik napján az evangélikus egyházközség adott otthont a város híveinek tartott közös istentiszteletnek. Először a különböző felekezetű lelkipásztorok imádkoztak és olvastak fel fejezeteket a Bibliából. Majd ahogy az imahét előkészítő anyagában is szerepelt, ezen az estén Isten állhatatos szeretetéről tartott igehirdetést Somogyi László református lelkészi-elnök.

A lelkész beszédében kiemelte: vagy elvtelenek vagyunk vagy nagyon kemények. Lényeges változásra van szükségünk, „Mert minden, a mi Istentől született, meggyőzi e világot; és ez a győzelem, mely meggyőzi e világot, a mi hitünk.” (1 Jn 5,4). Isten állhatatos szeretetének megtapasztalása nem rendítette meg szívünket, úgy élünk, ahogy a világ. Állandó, élő kapcsolatra van szükségünk Istennel, hogy a hit által, Isten igéje által legyőzzük a világot.

Az ökumenikus közösségben tartott istentisztelet végén együtt imádkoztak a lelkipásztorok a Krisztusban hívők egységéért.

BPK
Fényképeket készítette dr. Berta Gábor