Ökumenikus imahét - negyedik nap - beszámoló

2012. 01. 18. |

felekezetek közös imádsága

Az ökumenikus imahét negyedik napján a budai úti református templomban folytatódott a város lelkipásztorainak és híveinek közös imádsága. Ezen az alkalmon – ahogy a világon mindenütt - Krisztus győzelmének átformáló erejéről olvastak fel bibliai idézeteket és mondtak imádságot a keresztény felekezetek képviselői. Igét hirdetett Bencze András evangélikus püspök-helyettes.

A lelkész elmélkedésének témájául a Rómaiakhoz írt levélből Pál apostolnak azt a buzdítását választotta: hogy a gonoszt jóval győzzük le. Gitáros, énekes, szemléletes tanúságtételében elmondta: egyedül a jó tudja megtörni a gyűlölet és az emberi bosszú végtelen láncolatát. A rosszat nem lehet magabiztossággal legyőzni, hanem Szent Pálhoz csatlakozva, csak a jótett lehet a leghatékonyabb eszköz a gonosz elleni harcban.

Az istentisztelet végén a közbenjáró imádságok főleg az egységről és a keresztény ember életének átalakulásáról szóltak. Az imaalkalom a lelkipásztorok áldásával zárult.

BPK
Videó: Somogyi Tamás és BPK