Öngondoskodó háztartások

2020. 06. 29. | 2020. 06. 29.

Öngondoskodó háztartások

2020.06.29. - A Székesfehérvári Egyházmegyében is javában folynak a munkálatok a Katolikus Karitász öngondoskodó háztartásokért indított országos segélyprogramjainak köszönhetően. A Zöldellő kertek – Vetőmag programban az egyházmegye területén 100 család vesz részt, 15 településen. A rászoruló családok 23-féle vetőmagot (zöldborsó, retek, répa, hagyma, kukorica, saláta, zöldbab…) kaptak ingyenesen, amelyeknek elültetése, gondozása a család feladata. Szerencsére a munka meghozza a gyümölcsét: sok helyen már lehet borsót szedni, retket, salátát, hagymát enni a saját termésből.

A Szép Otthonok Program keretében 7 család otthonának megszépítésében segédkezik a Székesfehérvári Karitász Budakeszin, Székesfehérváron, Baracskán és Kőszárhegyen. Talán úgy lehetne megfogalmazni a program lényegét, hogy a „változás benned van”. Hisz felelősségteljes elhatározás, akarat nélkül nincs eredmény. Mi segítünk, hogy megváltozzon a lakókörnyezet, megszépüljön a kert, tiszta és ápolt legyen a konyha, fürdő, ragyogjanak a falak…, sokak számára eddig elérhetetlen álom volt, vagy már nem is álmodtak róla. A program során azonban a közös erőfeszítéseknek köszönhetően a kert megszépül, nőnek a vetemények, a falak fehéren csillognak. Mindez a család saját munkája által! Tapasztalat, hogy amit saját kezűleg végzünk, azt jobban meg is becsüljük. Átéljük, mennyi erőfeszítés, munka volt benne – talán jobban is értékeljük. Ezt a megtapasztalást szeretnénk elérni a program által kiválasztott családoknál. Hisz ami megváltozott, azt továbbra is fenn kell tartani. Azért tenni kell, fáradni kell. A kert újra gazos lesz, a konyha rendetlen, az illemhely piszkos. A változás, változtatás örömét szeretnénk elérni, hogy a későbbiekben ez igénnyé váljon a családoknál. Csak ezáltal tud a program maradandó hatást kiváltani.

Karitász

< 2020. augusztus >