Papszentelés

2020. 06. 24. | frissítve 2020. 06. 02.

2020. június 24-én, az egyházmegye hagyományának megfelelően Keresztelő Szent János születésének ünnepén pap- és diakónusszentelés lesz, mely során a főpásztor pappá szenteli Győri Balázs István diakónust, és diakónussá szenteli Szakács Péter akolitust.

A járványügyi helyzetre való tekintettel a szentmisén a papság és asszisztencia, valamint a szentelendők és jubilánsok közvetlen hozzátartozói vesznek részt. Köszönjük, hogy híveink közös örömünket idén otthoni imádságban és hálaadásban fejezik ki

Ebben a szentmisében adnak hálát az egyházmegye jubiláns papjai - a rubinmisés (70. év papság) Izeli József (szentelték 1950.07.02.) és az aranymisés (50. év) Tóth Szabolcs (szentelték 1970.06.24.) atyák- a szolgálat kegyelmeiért.

A Prohászka Imaszövetség tagjait kérik, hogy kiemelten imádkozzanak ezen a napon papi hivatásokért.