Püspöki nyilatkozat  - beszámoló

2010. 05. 18. |

- - - Püspöki nyilatkozat - - -

Az utóbbi napok szélsőséges időjárása súlyos károkat okozott Bodajk és Balinka lakóinak. Az eső és az áradó víz házakat tett tönkre, földeket öntött el.

A Székesfehérvári Egyházmegye úgy érzi, nem helyénvaló ünnepelni a károsult falvak mellett, amikor az ott lakók megfeszített erővel igyekeznek úrrá lenni anyagi veszteségeiken.

Erkölcsi kötelességünknek érezzük tehát, hogy a hagyományos Egyházmegyei Nap megrendezésének költségét (1.000.000 Ft) felajánljuk Bodajk és Balinka önkormányzatainak a bajbajutottak megsegítésére. Az egyházmegye elkülönített számlát nyit erre a célra (CIB Bank: 11101002-19821780-36000001, a közlemény rovatban kérjük feltüntetni: Egyházmegyei Nap), amelyre várja a jószándékú hívek, magánszemélyek és intézmények adományait.

Ezzel a gesztussal szeretnénk együttérzésünket és szolidaritásunkat kifejezni azok iránt, akik éveken keresztül segítőkészen közreműködtek az Egyházmegyei Nap megrendezésében.

Székesfehérvár, 2010. május 18.

Spányi Antal
székesfehérvári püspök

Az időjárás okozta károkról képek a helyzetismertetésben >>