Püspöki szentmise Szent Donát ünnepén - beszámoló

2013. 08. 04. | | frissítve 2013. 08. 12.

hívek a kápolna előtt

A hagyományoknak megfelelően Öreghegyen a szőlőművelő polgárság kérelmére 180 éve épült kápolna előtt Spányi Antal megyés püspök mutatott be szentmisét, Ugrits Tamás püspöki irodaigazgatóval, és Tornyai Gábor plébánossal.

A főpásztor szentbeszédben megemlékezett Szent Donát püspök vértanúról, a szőlőhegyek vihar, villámcsapás, jégeső elleni védelmezőjéről. Beszédében kiemelte munkánk eredményét Isten köszönhetjük, minden, ami terem, nemcsak a munka gyümölcse, hanem Isten áldása is.

Mivel napjainkra Öreghegy Székesfehérvár legnagyobb kertvárosi lakónegyedévé vált, ezért az újjáépített Donát-kápolna nem csupán a szőlőhegyi kápolna szerepét tölti be: minden szombaton tartanak itt szentmisét a közelben lakók számára.

BPK
Videó: Somogyi Tamás és BPK