Püspöki szentmise Urunk bemutatása napján

2020. 02. 01. | | 2019. 12. 06.

Urunk bemutatásának ünnepe, hálaadás

2020. február 1-én, Urunk bemutatása és Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe előtti napon,  14 órától kezdődően lelki programokra és 18 órától kezdődően püspöki misére kerül sor a Szent Imre templomban. Ünnepi szentmise keretében adunk hálát Istennek, hogy mindannyiunkat életszentségre hívott meg Fiában, Jézus Krisztusban. A Szentlélek sokféle kegyelmét befogadva, sajátos élethelyzetünkben és karizmáinkkal tudjuk építeni Isten Országát.

A Megszentelt élet világnapján a főpásztor együtt imádkozik az ünnepre meghívást kapott szerzetesekkel, szerzetesnővérekkel, a Prohászka Imaszövetség tagjaival és a plébániákon működő közösségek és a lelkiségi mozgalmak, képviselőivel. A megyés püspök vezetésével közösen adnak hálát a papok és a szerzetesek hivatásukért. Az ünnep az egész Egyház felelősségére hívja fel a figyelmet, hogy a Krisztusba vetett hitre kell hívni a kereső embereket, akik az élet különféle kérdéseire természetfeletti utakat keresnek, mert Jézuson keresztül találja meg mindenki önmagát és élete célját.

Kiemelt tisztelettel hívjuk meg erre az ünnepre a szerzetesrendek tagjait, az egyházmegye lelkiségi mozgalmait, szerzetes harmad-rendjeit, ifjúsági-, felnőtt- és családközösségeit, hogy lelki kincseink hatékonyságát megsokszorozza a közös imádság és az egymásra figyelő összefogás.

A közösségek minden tagját tisztelettel és szeretettel várják.

Letöltés:
01.jpg (333 kB)
02.jpg (123 kB)

Részletes program:

Mindenkit szeretettel várunka világban élő rend közösségek találkozójának Székesfehérvárott tartandó rendezvényeire 2020. február 1-jén, szombaton.
A rendezvények jelen lesznek a bencések, domonkosok, ferencesek, kármeliták, Jézus Kistestvérei és a szerviták.

14:00-14:45 Nyitó szentségimádás a Ciszterci Nagyboldogasszony templomban
15:00 Ünnepi megnyitó és köszöntő a Szent István Művelődési Házban
     díszvendégünk: Spányi Antal, a Székesfehérvári Egyházmegye megyéspüspöke
     előadó: Száraz László atya – Az Eukarisztia erőforrás