Szentmise Urunk bemutatása napján

2021. 02. 02. | 2021. 01. 07.

Megszentelt élet napja

2021. február 2-án, Urunk bemutatásának ünnepén, Gyertyaszentelő Boldogasszony napján,  17 órakor tartanak koncelebrált ünnepi szentmisét a Szent Imre templomban. A Megszentelt élet világnapján együtt imádkozunk a szerzetesekkel, szerzetesnővérekkel, a Prohászka Imaszövetség tagjaival és a plébániákon működő közösségek és a lelkiségi mozgalmak képviselőivel.

Közösen adnak hálát a papok és a szerzetesek hivatásukért. Az ünnep az egész Egyház felelősségére hívja fel a figyelmet, hogy a Krisztusba vetett hitre kell hívni a kereső embereket, akik az élet különféle kérdéseire természetfeletti utakat keresnek, mert Jézuson keresztül találja meg mindenki önmagát és élete célját. Isten mindannyiunkat életszentségre hívott meg Fiában, Jézus Krisztusban. A Szentlélek sokféle kegyelmét befogadva, sajátos élethelyzetünkben és karizmáinkkal tudjuk építeni Isten Országát.

A járványügyi szabályokat figyelembe véve szeretettel hívjuk a székváros papjait és a szerzetesi közösségek, lelkiségi mozgalmak képviselőit.