Spányi Antal megyés püspök Limburgban - beszámoló

2012. 01. 07.

Limburg

Spányi Antal székesfehérvári püspök január 7-10. között Dr. Franz-Peter Tebartz-van Elst limburgi megyéspüspök úr meghívására lelkipásztori látogatást tett Limburgban. Megyés püspök úr a látogatás során részt vett Dr. Gerhard Pieschl nyugalmazott limburgi segédpüspök úr aranymiséjén.

A limburgi megyéspüspök úrral való személyes találkozás során a az egyházmegyék helyzetéről és az új evangelizáció lehetőségeiről is szót ejtettek. Spányi püspök úr megbeszélést folytatott DDr. Franz Kaspar általános helynök úrral, a székesfehérvári egyházmegye címzetes kanonokjával. A lelkipásztori út keretében püspök úr elzarándokolt Rüdesheimben Szent Hildegárd sírjához és látogatást tett helyi a bencés nővérek kolostorában. Útja során felkereste a kölni dómban a három királyok ereklyéit is, ahol imádkozott az egyházmegye lelkipásztori évének („új evangelizáció”) sikeréért.

Ugrits Tamás