Székesfehérvár fogadalmi szentmiséje

2021. 08. 14. | 2021. 01. 08.

2021.08.14-én, az országfelajánlás napján tartják az egyházmegye hagyományos fogadalmi ünnepét. 17.30 órakor a Püspöki Palotából körmenetben visszük a magyar Szent Család (Szent István, Boldog Gizella, Szent Imre) ereklyéit a Szent Imre templomba, ahol a 18 órakor kezdődő ünnepi szentmise végén körmenetben visszük azokat a Nemzeti Emlékhelyen található Szent István király sírjához. A sírnál mondott felajánlási imát követően az ereklyéket körmenetben kísérjük vissza a Püspöki Palotába.

Szeretettel várják az ünnepségre a székváros képviselőtestületeit (zászlókkal), az oktatási intézményeink képviselőit, énekkarokat, cserkészeket.

A főpásztor megújítja hazánk felajánlását Szűz Máriának, ahogy azt Szent István király tette 1038-ban a halála előtti napon, amikor trónörökös nélkül maradt az ország. A megyéspüspök az ünnepi liturgiában a Szent Istváni hagyományhoz hűen a Magyarok Nagyasszonya pártfogását, közbenjárását kéri az egész magyar népért. Imádkozik minden magyar emberért, határokon innen és túl, hívőkért, nem hívőkért egyaránt.

Korábbi évek beszámolói: