Szent István király ünnepén szentmise Székesfehérváron

2020. 08. 20. | 2019. 12. 07.

2020. augusztus 20. - Délelőtt 10.30-kor a Szent István király napi rendezvénysorozat keretében, a Szent Imre templomban ünnepi szentmisét tart Spányi Antal megyés püspök Fehérvár papságával. A szentmise után a megyés püspök megáldja az új kenyeret.

Akik nem férnek be a templomba, azok az Egyházmegyei Múzeum udvarán, kivetítőn követhetik a Fehérvár Televízió élő közvetítését.

A következő linken lehet élő adásban kapcsolódni az eseményhezwww.fehervartv.hu

Augusztus 20. az egyik legősibb magyar ünnep, Szent István király ünnepének napja, a keresztény magyar államalapítás, a magyar állam fennállásának emléknapja. A magyarság és a keresztény hit világának találkozását és összefonódását a magyar nép egyetlen uralkodó személyéhez köti; az első magyar királyhoz, az államalapító Szent Istvánhoz.