Szent István nyomában című konferencia Székesfehérváron

2023. 05. 30. | | 2023. 05. 25.

Szent István nyomában című konferencia Székesfehérváron – A Szent István 2025. programsorozat eseménye

2023.05.30. - A Székesfehérvári Egyházmegye, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala, az Emberi Méltóság Tanácsa és a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület konferenciát szervez Szent István nyomában címmel. Az esemény 10 órakor ünnepi szentmisével kezdődik a Szent István király Székesegyházban, amelyet Spányi Antal megyés püspök mutat be.

A rendezvény ankéttal folytatódik 11 órakor a Városháza Dísztermében. Köszöntőt mond: Cser-Palkovics András, Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere, Lomnici Zoltán, az Emberi Méltóság Tanácsának (EMT) elnöke, Náray-Szabó Gábor, a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület (MPEE) elnökségi tagja, Spányi Antal megyés püspök, a Szent István 2025 programsorozat egyházi fővédnöke. Előadást tart a témában Balogh Elemér jogtörténész, egyetemi tanár. Moderátor: Bartal-Benkő Bernadett, az MPEE Iroda vezetője.

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy részvételi szándékát jelezze az mpee@mpee.hu e-mail címen.

Meghívó letölthető:  szent_istvan_nyomaban.pdf (278 kB)